TGF Başkanı Karaca, Köşe Yazarlığını Anlattı

TGF Başkanı Karaca, Köşe Yazarlığını Anlattı

köse (600 x 398)

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Nevşehir’deki gazetecilere ve kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarında basından sorumlu olan kişilere köşe yazarlığı konusunda bilgi verdi.

Ahiler Kalkınma Ajansının (AHİKA) desteğiyle, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) tarafından düzenlenen “Kent muhabirliği uygulamalı eğitim programı”nın 3’üncü gününe TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca konuk oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle eğitime katılan kadınlara çiçek hediye eden Karaca, kadına şiddete karşı olduklarını söyledi.

Nevşehir’de kadın muhabirlerin az olduğuna vurgu yapan Karaca, kadınların her alanda daha aktif olması gerektiğini belirtti.

İnternet medyasının yazılı basına zarar verdiğini ifade eden Karaca, “Gazeteler internet medyasıyla rekabet edebilmek için özel haberlere ağırlık vermeli. İnsanlar gazetelerde internette görmediği haberleri okumalı” dedi.

“Anadolu’da gazetecilerin gazetesi kalmadı” diyen Karaca, “Yerel gazeteler iş adamları ve siyasetçiler tarafından satın alınıyor. İş adamları ihale almak, bürokratlarla iyi olmak için gazete satın alıyor, siyasetçiler de siyasi menfaat için gazeteleri kullanıyor” diye konuştu.

Basın İlan Kurumunu (BİK) da eleştiren Karaca, “BİK Anadolu basınını yok etmek için çalışıyor. Bunların asıl görevi yazılı basını ayakta tutmak” şeklinde konuştu.

Köşe yazarlığı konusunda da açıklamalarda bulunan Karaca, şöyle konuştu: Köşe yazarları güncel, siyasi ve toplumsal olayları yakından takip etmeli ve köşesine taşımalı. Emekli öğretmen, polis, memur köşe yazarlığı yapıyor. Hakkıyla yazarlık yapanlara bir şey demiyoruz ama yazıları kendi menfaatleri doğrultusunda yazanları gazetelerde barındırmamak gerekiyor. Köşe yazarı ildeki, ülkedeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eder, analiz eder ve köşesine taşır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ