Nevşehir’de KOSGEB Kobigel Bilgilendirme Toplantısı Yapılacak

Nevşehir’de KOSGEB Kobigel Bilgilendirme Toplantısı Yapılacak

kosgeb_logosu (600 x 391)

KOSGEB Başkanlığı tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Dr. Faruk ÖZLÜ ve KOSGEB Başkanı Sn. Prof. Dr. Cevahir UZKURT’un katılımıyla 20 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da yapılan KOBİ zirvesinde 2018 yılı KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı da ilan edildi.

Zirve kapsamında KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT KOBİ’lerin sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek, önlerindeki engelleri aşmalarına yardımcı olmak üzere bütün imkânlarımızla KOBİ’lerin daima yanlarında olmak için çalışmalara devam edildiğine, Ekonomik büyümenin tabana yayılması ve gerçek bir refah ortamının tesis edilebilmesi için, KOBİ’lerin başarılı bir kimliğe sahip olmaları gerekliliğine değindi.

Başkan Cevahir UZKURT KOBİ’lerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilip yönlendirilmesi konusunda KOBİ rehberliği ve teknik danışmalık sistemi üzerinde çalıştıklarını, KOBİ’lerimizi uluslararası pazarlarda söz sahibi yapmak ve ülkemizin stratejik önceliklerine uygun olarak yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek imalatçı girişimcilerimizi özellikle desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

2018 yılı KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında her bir proje başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecektir. İlimizde bahse konu proje çağrısına başvuru yapabilecek 5 sektör ve NACE kodları 27 Mart 2018 tarihinde paydaş kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen KOBİGEL Programı İl çalıştayında;

NACE 23 – Diğer metalik olmayan mineral ürünlerin imalatı,

NACE 10 – Gıda ürünlerinin imalatı,

NACE 28 – Başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı

NACE 29 – Motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork) imalatı

NACE 25 – Makine ve teçhizat hariç, fabrikasyon metal ürünleri imalatı olarak belirlenmiştir.

Belirlenen 5 sektöre ek olarak;

NACE 21 – Temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerin imalatı

NACE 26 – Bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı

NACE 30.3 – Hava ve uzay araçları ve ilgili makinelerin imalatı

NACE 62 – Bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetler sektöründeki işletmeler tüm illerde başvurabilecektir.

Proje sunacak işletmelerin KOSGEB Veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları, bilanço usulünde defter tutmaları ve 2017 yılı KOBİ Beyannamelerinin onaylı olması gerekmektedir. 2017 yılı KOBİ Beyannamesi onaylı olmayan işletmeler başvuru sistemine giriş yapamayacaktır.

Başvuruda bulunacak işletmeler için KOSGEB Nevşehir Müdürlüğü tarafından 08.05.2018 tarihinde Saat 14:00’de Ahiler Kalkınma Ajansı Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Didar SARI diyor ki:

    kosgeb başvurularınız için aracıya danışmana gitmenize gerek yok http://www.isplaniornekleri.com burada farklı farklı işler için hazırlanmış iş planı proje örnekleri var.İş Planı örneğine bak kendi kosgeb projeni hazırla 🙂

BİR YORUM YAZ