NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ ANJİO GRAFİ ÜNİTESİNDE İLK ANJİO YAPILDI

NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ ANJİO GRAFİ ÜNİTESİNDE İLK ANJİO YAPILDI

ameliyat

Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nebi Cerit “ Nevşehir Devlet Hastanesi Koroner Anjiografi Ünitesinde ilk kez bir hastamıza anjiografi yapılmış olmasının gurur ve heyecanı içindeyiz. Son birkaç aydır kurulum aşamasında olan Koroner Anjiografi ünitemiz bugün itibari ile resmen hizmete girmiş bulunmaktadır. Kardiyoloji Polikliniğine başvuran hastamıza ilk anjiyo yapıldı. Hastamız göğüs ağrısı şikayeti ile polikliniğimize müracaat etti, yapılan tetkiklerin ve efor testinin pozitif çıkması üzerine koroner anjiyografi kararı aldıklarını ve Nevşehir tarihinde ilk anjiyoyu Derinkuyu doğumlu 74 yaşındaki Emine Kabak isimli hastaya gerçekleştirdiklerini, hastaya yapılan anjiyonun başarı ile yapıldığını ve durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nebi Cerit “Hastamıza Lokal (narkozsuz) olarak 15 dakika süren anjiyo görüntüleme işleminde hastanın sağ kasığından iğne ile girilerek ağrısız ve kanamasız olarak yapıldı ve hastamız hiçbir rahatsızlık duymadan komplikasyon(sıkıntısız) olarak başarılı bir şekilde tamamlandı. Bundan sonraki süreçte de ben ve ekibimizin amacı halkımıza kalp ve damar hastalıklarında en hızlı, en iyi tedaviyi il dışına sevk olmadan yerinde ve zamanında müdahale şansı bularak vermektir. Bu aşamaya kadar Nevşehir Devlet Hastanesine Anjiyo Ünitesinin kurularak halkımızın hizmetine kazandırılmasında emeği geçen Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Genel Sekreterimize, Tüm Yetkililerimize, Anjiyografi Ünitesi ekibine teşekkür ediyorum. Nevşehir Halkı ve bölgemize hayırlı olmasını temenni eder. Sağlıklı günler dilerim.” dedi.

Nevşehir Devlet Hastanesi’nde anjiyo olan ilk hasta olarak tarihe geçen Emine Kabak (74) ise: “Kısa bir süre önce göğüs ağrım başladı. Bunun üzerine Nevşehir Devlet Hastanesi’ne geldim. Poliklinikte muayene oldum. Burada bana çeşitli testler yaptılar sonrada anjiyo olmam gerektiğini söylendi. Anjio oldum şu anda gayet iyiyim ağrım, sızım yok, kendimi iyi hissediyorum. Nevşehir Devlet Hastanesinden aldığım sağlık hizmetinden son derece memnunum. Hastane yöneticilerine ve doktoruma bu hizmeti buraya getirenlerden Allah razı olsun.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ