AHMET YASSI VEFAT ETTİ

AHMET YASSI VEFAT ETTİ

Avanos Bahçelievler Mahallesinden Emekli Astsubay Ahmet YASSI Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.

Devamı...>>

Bozdağ: ‘Seçim vaat furyasına dönüştü’

Bozdağ: ‘Seçim vaat furyasına dönüştü’

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “ Bu seçimin kendine has özellikleri olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar gördüğüm seçimlerin hiç birinde olmadığı kadar bir vaat furyası var. Adeta vaat yarışı yalan rüzgarına…

Devamı...>>

Cansız Bedeni Bulundu

Cansız Bedeni Bulundu

İlçemizde akşam saatlerinde Kızılırmakta kaybolan Ayhanlar köyünden Turgut ERDOĞAN'ın oğlu  Onur Erdem ERDOĞAN'ın cansız bedenine ulaşıldı.

Devamı...>>

Üniversite Şenlikleri ve İptal Eylemi

Üniversite Şenlikleri ve İptal Eylemi

Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli Üniversitesi Bahar Şenlikleri ve organizasyonun iptali için  Nevşehir AGD şubesinin basın açıklaması haberin devamında ...

Devamı...>>

Yazıhüyüklü Er Birliğinde İntihar Etti

Yazıhüyüklü Er Birliğinde İntihar Etti

Siirt İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yaptığı sırada intihar eden 21 yaşındaki Jandarma Er Adnan Gündüz, memleketi  Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde toprağa verildi.

Devamı...>>

Endişeli  Bekleyiş Devam Ediyor

Endişeli Bekleyiş Devam Ediyor

İlçemiz Yukarı Mahalle'de bulunan köprüden adının Onur ERDOĞAN olduğu bildirilen 13 yaşındaki çocuğun ırmağa düştüğü bildirildi. Balık tutma amacıyla köprüye geldiği öğrenilen çocuğun aranmasına devam ediliyor.

Devamı...>>

Özkonak Yolunda Trafik Kazası

Özkonak Yolunda Trafik Kazası

Özkonak yolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti . Fotoğraflar haberin devamındadır.

Devamı...>>

AVANOS KAYMAKAMLIK KUPASI FUTBOL TURNUVASI  BAŞLAD...

AVANOS KAYMAKAMLIK KUPASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLAD...

Avanos Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası Bol Gollü Başladı

Devamı...>>

UÇHİSARLILAR 3KUMBARA İLE PANAYIR COŞKUSU YAŞADI ...

UÇHİSARLILAR 3KUMBARA İLE PANAYIR COŞKUSU YAŞADI ...

Doğuş Grubu iş birliğiyle, Milli Eğitim Bakanlığı desteği ve Para Durumu’nun katkılarıyla yürütülen 3Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı, Nevşehir’e bağlı Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu’nda eğlenceli bir panayır düzenledi. 

Devamı...>>

AVANOS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ŞİİR ...

AVANOS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ŞİİR ...

İlçemiz Avanos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Devamı...>>


ATATÜRK'ÜN KÖYLÜSÜNÜ AYAK ALTINDAN KURTARACAĞIZ

İşçi Partisinin Kapadokya Bölgesi Tarım ve hayvancılık Konulu toplantısı  5 ilin temsilcilerinin katılımıyla İşçi Partisi Köylü Bürosu Başkanı Mustafa GÜLEÇ’in başkanlığında  Büyük Avanos Oteli’nde yapıldı.

 

Mustafa Güleç gazetemize yaptığı açıklamada; bu toplantılardaki Amacımız Türkiye’de tarım üreticilerinin karşılaştığı sorunları masaya yatırıp çözüm yollarını bulmaktır.  Türkiye’yi dört bölgeye ayırarak yaptığımız bu toplantılarda o bölgenin sorunlarını bölgenin il yöneticilerinden dinliyoruz. bu sorunlara karşı partimizin tarım politikalarını kendilerine aktarıyoruz.

Kapadokya Bölgesi toplantımıza Kayseri, Kırşehir, Niğde,Aksaray, Nevşehir illerinin Tarım Üreticileri  ve parti yöneticileri katılıyor.

  Türkiye Tarımı çökertiliyor…

Tarım alanında çalışan üreticilerimiz  artık ekemez  dikemez hale gelmiştir.  çünkü sattıkları ürünün parası  ile yaptıkları masraf birbirini karşılayamaz hale gelmiştir  Üreticimiz AB’nin  ve ABD’nin üreticisine boğdurulmaktadır.  Yurtdışından gelen gümrüksüz tarım ürünleri  ülkemize girmektedir.  diğer ülkeler üreticilerini teşvik ederken bizim ülkemizdeki tarım üreticisi ise mazotun, gübrenin fiyatına yetişememektedir.. Bu yüzden girdi masrafları artmakta ve ürün fiyatları yükselmektedir.

Köylü milletin efendisidir diyen Atatürk’ün ülkesindeki köylü ayak altına düşmüştür. Üretmeyen bir toplum başka ülkelerin ayakları altında kalır. İşçi partisi olarak milli bir hükümet kuracağız. Yurtdışından gelen ürünlerin serbestçe ülkemize girmesini  engellemek için yeniden gümrük duvarları dikeceğiz.

Üreticimize mazotundan gübresine, ilacına kadar girdilerini en aza indireceğiz. Mazottan ve gübreden vergi almayacağız.

Üreten, başı dik, onurlu bir toplum yaratmak için tarım ve sanayimizi dışa bağımlı olmaktan kurtaracağız Ülkemizde yeterince yetişen ürünlerin dışarıdan alımını yasaklayacağız. dedi.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile